Sześciu na dziesięciu Polaków pojedzie na wakacje samochodem?

Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na wakacje samochodem zajmujemy pod tym względem drugie miejsce w Europie, wyprzedzają nas tylko Francuzi. W tym roku aż sześciu na dziesięciu naszych rodaków planuje pojechać na urlop autem. Takie wnioski można wyciągnąć z Raportu na temat podróży samochodem na wakacje 2015 – badania zwyczajów wakacyjnych, przeprowadzonego na zlecenie Stena Line.

Raport bazuje na statystycznym zestawieniu danych zebranych od 1000 osób, które odpowiadały na pytania dotyczące podróżowania. Zgodnie z jego wynikami wakacyjne wyjazdy autem to forma wypoczynku bliska sercu Polaków. W tym roku aż sześciu na dziesięciu Polaków (czyli 60%) wyjedzie na urlop samochodem. Czechy i Niemcy to kraje, które planuje odwiedzić największa liczba rodaków – po 22% każde z tych państw. Niżej na liście popularnych miejsc plasują się Chorwacja i Włochy, wybrane przez odpowiednio 16% i 12% respondentów. Często wymieniane przez respondentów są również Austria i Węgry.

Wielu Polaków woli wyjazd na wakacje samochodem w porównaniu do innych środków transportu. 78% ankietowanych odpowiedziało, że podróżowanie samochodem daje im swobodę oraz większą elastyczność. Sześciu na dziesięciu respondentów uważa, że największą zaletą podróży samochodem jest możliwość dotarcia do miejsc mało popularnych. Inną korzyścią samochodowych eskapad jest możliwość zrobienia większych zakupów. Pamiątki, jedzenie i lokalne delikatesy, wino i piwo to najczęściej kupowane produkty.

Ankietę na temat podróży przeprowadzono również wśród mieszkańców innych krajów. W tegorocznej ankiecie uwzględniono w sumie dziewięć państw, między innymi Niemcy, Szwecję, Wielką Brytanię i Francję.

W tym roku, na wszystkich rynkach gdzie działa Stena Line, przeprowadziliśmy badanie na temat wyjazdów samochodem na wakacje. Okazało się, że Polacy bardzo lubią podróżować autem na urlop, a wyprzedzają nas w tym tylko Francuzi siedmiu na dziesięciu mieszkańców Francji wybiera się w tym roku na wakacje po Europie autem. Polacy natomiast wybierają inne cele podróży niż pozostałe badane przez nas grupy. mówi Pedro Canchaya-Kralewski, Head of Travel Poland & Baltic Markets.

Poniżej znajdują się częściowe dane statystyczne z przeprowadzonego badania. Cały raport dostępny jest na poniższej stronie:

http://www.mynewsdesk.com/se/stena_line

O ankiecie: Badanie przekrojowe reprezentatywne dla całego kraju zostało przeprowadzone przez firmę Norm w lutym 2015 roku. 1000 osób w wieku od 18 do 65 lat odpowiadało na pytania poprzez panel internetowy.

Czy planuje Pan(i) wyjechać samochodem na urlop w 2015 roku?


Razem
Tak
60 procent
Nie
13 procent

Jeden komentarz do “Sześciu na dziesięciu Polaków pojedzie na wakacje samochodem?”

Dodaj komentarz