3 nieoczywiste wakacyjne kierunki, które zawrócą ci w głowie!

Według wyników OAG analizowanych przez lotniczy ośrodek badawczy CAPA, trendy wakacyjne w 2018 roku przybierają na sile. Przewiduje się, że loty do Środkowej i Wschodniej Europy będą częściej wybierane niż dobrze znane atrakcje turystyczne na Zachodzie. Czy to oznacza, że możesz w końcu przestać martwić się o punktualny przylot do Barcelony El Prat? Wątpimy, ale warto zacząć sprawdzać loty w mniej oblegane miejsca. Przedstawiamy propozycje Skycop.

Według danych Eurocontrol, aby zaspokoić rosnący popyt na usługi pasażerskiego ruchu lotniczego, europejscy przewoźnicy zwiększają swoją zdolność przewozową każdego lata średnio o 40%. Najcieplejsza pora roku jest zawsze sprawdzianem jakości, który pokazuje słabe strony współczesnego lotnictwa. W zeszłym roku zaostrzone kontrole graniczne w UE, strajki personelu pokładowego British Airways oraz akcje protestacyjne kontroli ruchu lotniczego we Francji spowodowały 25 500 opóźnień i spustoszenie w głównych europejskich portach lotniczych. Mamy nadzieję, że w tym roku sytuacja będzie inna mówi Marius Stonkus, prezes firmy Skycop specjalizującej się w odszkodowaniach lotniczych.

Podróżni zmęczeni ciągłymi opóźnieniami i zakłóceniami coraz chętniej poszukują alternatywnych kierunków na wakacje. Skycop wybrał 3 miejsca, które oszczędzą ci nerwów i przywrócą wiarę w wakacje. Warto zwiedzić te europejskie perełki zanim zyskają ogromną popularność.

Bled, Słowenia

Położone nad jeziorem Bled, otoczone pasmem wznoszących się ponad chmury Alp Julijskich, miasto uzdrowiskowe zapewnia niezwykły wypoczynek w samym sercu Triglavskiego Parku Narodowego. Warto wybrać się na do słynnego bajkowego kościoła na wyspie, posiedzieć nad jeziorem lub spędzić dzień spacerując po skalistym wąwozie Vintgar. Co ważne Bled znajduje się zaledwie 30 minut jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska w Lublanie, a autobus zawiezie cię bezpośrednio do miasteczka.

Lofoty, Norwegia

Archipelag Lofotów, choć położony jest na kole podbiegunowym u północnych wybrzeży Norwegii, to charakteryzuje się niezbyt mroźnymi temperaturami przez cały rok. Unikalna fauna i flora, szmaragdowe wybrzeża, krystaliczna woda i zapierające dech widoki sprawiają, że Lofoty są coraz chętniej wybieranym celem na wymarzone wakacje.

Kamczatka, Rosja

Tego lata Rosja spodziewa się około 3, 5 miliona kibiców piłkarskich. Moskwa będzie zatłoczona i głośna, ale jeśli nie jesteś kibicem, to być może będziesz chciał odbyć lot z portu lotniczego Szeremietiewo do Pietropawłowska Kamczackiego lotniska na Półwyspie Kamczatka. Malowniczy, słabo zaludniony region sprawi, że poczujesz się jak odkrywca. Półwysep szczyci się jednym z największych zagęszczeń populacji niedźwiedzi brunatnych na naszej planecie trzy niedźwiedzie na jednego mieszkańca, wyśmienitymi gatunkami łososia i kawioru czerwonego. Możesz wybrać się na trekking na jednym z wulkanów lub łowienie ryb z łodzi, wokół której pływają wieloryby. Cóż za doskonała ucieczka!

Międzynarodowe lotnisko w Lublanie i moskiewskie Szeremietiewo odnotowały w ubiegłym roku dobre wyniki w zakresie punktualności, przy czym to ostatnie zostało sklasyfikowane przez OAG jako najbardziej punktualne pod względem odpraw w Europie (83, 555%). Poszukiwanie nieoczywistych kierunków wakacyjnych jest więc dobrą strategią, aby uniknąć chaosu znanego z lotnisk takich jak np. Paryż-Roissy-Charles de Gaulle lub Stambuł-Atatürk. Niemniej jednak, opóźnienia, odwołania, nadkomplety i nieplanowane strajki personelu mogą się zdarzyć w dowolnym miejscu, dlatego warto znać prawa przysługujące pasażerom w sytuacji zakłóceń lotów przypomina Marius Stonkus.

Dodaj komentarz