Jak znaleźć tanią wycieczkę last minute?

baner

Wycieczki last minute przez lata kusiły polskich turystów bardzo przystępnymi cenami. I choć sytuacja w branży turystycznej nieco się zmieniła, to część podróżujących nadal poszukuje okazji cenowych, dzięki którym można spędzić niezapomniane chwile. Jak zatem znaleźć tanią wycieczkę last minute?

Last minute wycieczki tańsze, ale na kilka dni przed wyjazdem

Planując zakup wycieczki last minute należy pamiętać, że last minute dla biura podróży oznacza coś innego niż prawdziwa okazja cenowa dla turysty. W ofertach biur podróży pojawiają się wyjazdy last minute, przy czym są to wyjazdy dostępne po obniżonych cenach na kilka tygodni przed wyjazdem. Super last minute pojawi się w ostatniej chwili przed wyjazdem i będzie kusić ceną.

Sprawdź także: NAJTANSZE LOTY – 3 PROSTE KROKI DO TANIEGO LATANIA

Kiedy szukać last minute

Oferty tanich wyjazdów są dostępne przez cały rok, jednak należy się liczyć z tym, że w sezonie wakacyjnym czy w okolicach długich weekendów raczej nie upolujemy wycieczki last minute. Za to na taki wyjazd można się wybrać po nowym roku czy na początku czerwca, gdy sezon turystyczny jeszcze na dobre się nie zaczął. Przy szukaniu last minute ważny jest również dzień poszukiwania oferty czy nawet godzina. Część serwisów turystycznych, biur podróży czy nawet linii lotniczych ma określone dni czy nawet godziny, gdy oferuje promocje cenowe na wyjazdy czy przeloty. Co to oznacza dla wyjeżdżającego? Bardzo często wyjazdy last minute związane są z koniecznością wyjazdu w ciągu kilku dni od daty zakupu, zatem są to oferty przeznaczone głównie dla osób, które mogą się zdecydować na urlop praktycznie w każdej chwili.

Gdzie są dostępne oferty wyjazdów last minute?

Opcją najpopularniejszą wśród polskich turystów jest poszukiwanie tanich wyjazdów bezpośrednio w biurach podróży. Jest to opcja, która jest korzystna cenowo jedynie w przypadku wyjazdów poza sezonem. W sezonie wakacyjnym dla biura podróży oferta last minute jest ofertą tańszą o ok. 200 złotych w porównaniu do oferty katalogowej. Do niedawna oferty last minute były bardzo popularną formą wyjazdu, dostępną w biurach podróży zlokalizowanych na lotniskach. Obecnie nadal wspomina się o tej formie poszukiwania tanich wyjazdów, przy czym najkorzystniejsze oferty są dostępne np. na lotniskach niemieckich. Jednak także te oferty są dostępne w najniższych cenach jeśli są nabywane poza sezonem turystycznym.

baner

Kolejnym miejscem, w którym dostępnych jest sporo ofert last minute, są serwisy internetowe biur podróży oraz wyszukiwarki wyjazdów, w których gromadzone są aktualne, promocyjne wyjazdy.

Do niedawna część ofert last minute dostępna była w serwisach zakupów grupowych. Serwisy typu Groupon nadal oferują tanie wyjazdy wakacyjne, przy czym ich popularność zdecydowanie maleje.

Last minute a ruletka

Wybierając wycieczki last minute można również trafić na super oferty wyjazdów, dostępne jako ruletka lub traf. W tym przypadku biuro podróży przy zakupie wycieczki gwarantuje jedynie kierunek wyjazdu oraz minimalny standard hotelu. W tym przypadku wybór hotelu dokonywany jest na miejscu wypoczynku.

baner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

baner