Wycieczki last minute Jak zorganizować tanią podróż?

baner

Podróżowanie to piękna pasja, jednak niestety – potrafi dać się we znaki domowym finansom. Niewiele osób jest w stanie podróżować bez ograniczeń i nie odczuć tego w budżecie. Dlatego też, jeśli należy się do wielbicieli spędzania czasu poza domem i oglądania ciekawych miejsc, warto zapoznać się ze sposobami na zorganizowanie taniej podróży. Niezależnie od tego, czy chodzi o romantyczny weekend z drugą połową, czy o wakacyjny pobyt, można zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie nie odczuć tego zbyt dotkliwie w jakości i standardzie podróży. Do najpopularniejszych możliwości tego typu zalicza się oczywiście wycieczki last minute.

Opcja zorganizowana – last minute

Ta opcja polega na rezerwowaniu ofert podróży tuż przed wylotem. Zwykle w ten sposób biura podróży sprzedają wycieczki, które nie znalazły nabywców w pierwszym terminie lub nabywcy zrezygnowali z nich tuż przed podróżą. Takie oferty bywają naprawdę sporo tańsze – to zwykle około 35% ceny, choć może zdarzyć się nawet i… 75%. nie trzeba się w tym dopatrywać podstępu – tanie wycieczki last minute nie zawsze przynoszą biurom podróży zysk, ale to pełnoprawne i pełnowartościowe oferty, które pozwalają im odzyskać część kosztów które poniosłyby, gdyby nikt nie wykupił wycieczki. Plusem last minute jest oczywiście cena oraz korzystanie z pełnowartościowej oferty. Podróżując w taki sposób nie trzeba się martwić o samodzielną organizację wyjazdu.

Wycieczki last minute mają właściwie tylko jeden minus – nie każdy jest w stanie rezerwować je tuż przed ich terminem, choćby ze względu na konieczność wcześniejszego zadeklarowania urlopu w pracy. To oferta dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na odbycie spontanicznej podróży i nagle wzięcie wolnego w pracy.

Samodzielna organizacja

Kolejną możliwość, nieco inną i bardziej pracochłonną niż tanie wycieczki last minute, stwarza samodzielna organizacja. Osoba nieco już wprawiona w wyszukiwaniu korzystnych ofert noclegów, wyżywienia i transportu może znaleźć nie tylko bardzo tanie loty i przejazdy, ale też hotel albo pokój w niezwykle korzystnej cenie. Samemu można także zorganizować sobie rozrywkę i zwiedzanie okolicy.

Sprawdź także: Jak szybko zarezerwować romantyczny weekend w Rzymie?

baner

Wadą tego rozwiązania jest konieczność długotrwałego i cierpliwego planowania podróży. Nie każdy ma na to czas i ochotę, a także wiedzę niezbędną do poruszania się na tym rynku. W dodatku wszelkie „promocje” i „okazje” bywają w rzeczywistości chwytem marketingowym, a niewprawiony poszukiwacz jest narażony nie tylko na brak oszczędności, ale wręcz na stratę. Zwykle też w imię oszczędności trzeba nieco obniżyć wymagania.

Wycieczki last minute Co wybrać?

Wycieczki last minute są świetnym rozwiązaniem dla każdego, komu nie przeszkadza niepewny termin wyjazdu a zarazem liczy się dla niego wygoda. To oferty takie same, jak kupowane w pierwszym terminie, tylko znacznie tańsze – biuro podróży zajmuje się organizacją całości wyjazdu. Za to osoby lubiące organizowanie i samodzielne wyszukiwanie możliwości mogą zdecydować się na planowanie swoich tanich podróży od A do Z – oczywiście można wyjść na tym równie korzystnie, jak na last minute, jedynie wysiłek jest większy.

Źródła:

www.podroze.pl
www.tanie-podrozowanie.net

baner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

baner