Wycieczki last minute – najlepszy sposób na udany weekend

baner

Choć oferta biur podróży w ciągu kilku ostatnich lat ulegała modyfikacjom, to jedna rzecz się nie zmienia: Polacy nadal najchętniej wybierają wycieczki last minute. Co sprawia, że wypoczynek organizowany w ostatniej chwili nie stracił na popularności?

Kiedy wybrać last minute

Jeszcze 3-4 lata temu wycieczki last minute, wykupowane czasem na kilka dni przed wyjazdem, były tańsze o co najmniej 50% w porównaniu do cen katalogowych.

Decydowały o tym przede wszystkim względy finansowe – biura podróży czarterowały duże samoloty, do tego rezerwowały sporo miejsc, więc często na kilka dni przed wyjazdem okazywało się, że bardziej opłacalne w punktu widzenia biura jest sprzedanie wycieczki po niższych cenach niż strata. Obecnie biura podróży nie oferują zazwyczaj aż tak dużych obniżek cen, ale nadal wyjazd last minute będzie tańszy. Takie rozwiązanie to idealny sposób na tani urlop w przypadku osób, które na wyjazd decydują się na wyjazd bardzo spontanicznie lub też nie mają sprecyzowanych planów urlopowych.

Ze względu na dosyć ograniczony wybór miejsc noclegowych takie rozwiązanie jednak nie jest rekomendowane przy wyjazdach z dziećmi oraz przy większej liczbie uczestników zainteresowanych wspólnym wyjazdem.

Gdzie szukać ofert tanich wycieczek last minute

Wycieczki last minute mogą być tanią alternatywą dla tradycyjnych wyjazdów urlopowych. Warto jednak pamiętać, że w sezonie letnim oraz w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku biura podróży raczej nie mają problemów ze sprzedażą oferty. Z tego powodu najwięcej tanich ofert wyjazdu można znaleźć poza sezonem. W tym przypadku warto planować wyjazdy do krajów, które nie są wyprzedawane z powodu mało sprzyjającej pogody (pora deszczowa, zagrożenie powodziami, złe warunki atmosferyczne, itp.).

Tanich wyjazdów warto szukać bezpośrednio w biurach podróży, które czasami oferują dodatkowe wyprzedaże wyjazdów bezpośrednio na swoich stronach internetowych.

Turyści, którzy dosyć często kupują wycieczki last minute, doskonale znają biura podróży, które każdego dnia oferują dodatkowe promocje na wybrane wyjazdy. Popularne są wyprzedaże wyjazdów, które organizują biura podróży zlokalizowane na najpopularniejszych lotniskach. Wielu turystów z Polski korzysta z takich wyprzedaży na berlińskim lotnisku Schoenefeld, może się to jednak wiązać z koniecznością wyjazdu nawet w dniu zakupu wycieczki.

Także przy zakupie wyjazdów last minute ważne są ogólne obowiązujące turystów, szukających sposobów na obniżenie kosztu wyjazdu. Wyjazdy na weekend, rozpoczynające się w piątek i kończące się powrotem w niedzielę, będą droższe od wyjazdów zaplanowanych na inne dni tygodnia.

baner

Wystarczy jednak zaplanować wyjazd w czwartek, a powrót przesunąć na poniedziałek, aby ceny za sam przejazd znacząco się obniżyły. Większość wyprzedaży, zarówno biletów, jak i samych wycieczek, rozpoczyna się w środku tygodnia o bardzo nietypowych porach – albo wcześnie rano, albo późno wieczorem.

Na wycieczki last minute można pojechać do kraju, do którego nie potrzebna jest wiza wjazdowa lub też istnieje możliwość zakupienia wizy bezpośrednio na lotnisku po przylocie.

Bibliografia:

Jak przechytrzyć biuro podróży ? 10 złotych zasad poszukiwaczy last minute


http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/jak-szukac-ofert-last-minute-poradnik-tanie-wakacje-najtansze-loty/m5bx6zs

http://www.finanse21.pl/jak-obnizyc-cene-biletu-lotniczego.html

baner

One thought on “Wycieczki last minute – najlepszy sposób na udany weekend

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

baner