Co wpływa na cenę biletu lotniczego?

baner

Podróże samolotem wybierają nie tylko ci, którzy nie boją się turystycznych wyzwań lub chcą pokonać dużą odległość w możliwie najkrótszym czasie. Na samolotowe wojaże zdecydują się także i ci, którzy chcą przeżyć przygodę życia, nie wydając przy tym kolosalnej sumy pieniędzy.

Ktoś mógłby spytać, jak tego dokonać, ale jedno hasło na pewno przyprawić może o szybsze bicie serca. Tym hasłem jest: bilet last minute.

Na podróże małe i duże

Strony internetowe oferujące przeloty „do” i „z” oferują nierzadko bilety na loty czarterowe. Co to takiego? To nic innego, jak opcja podróży w bardzo atrakcyjnej cenie – w definicji słowa „czarterowy” mieści się bowiem formuła last minute. Bilety lotnicze oferowane przez biura podróży i przeznaczone są dla klientów danego biura właśnie. Zakup biletu pozwala na dotarcie do miejsca wymarzonego wypoczynku. Nierzadko jednak zdarza się tak, że biura podróży nie sprzedadzą wszystkich biletów swoim klientom, dlatego pozostałą ilość wprowadzają do sprzedaży ogólnej. I tak oto bilety last minute czekają na prawdziwych łowców okazji.

Tanie linie nie zawsze tanie

O tym, że tanie linie lotnicze nie zawsze są niedrogie w istocie, wiedzą ci, którzy tego rodzaju liniami podróżowali. Okazuje się bowiem, że owszem, atrakcyjna cena biletów to jedna z najważniejszych cech połączenia. O jej wysokości decyduje jednak często czas zakupu – bilet zakupiony wcześniej będzie tańszy. Nie oznacza jednak, że tanie = dobre. Dlaczego? Tanie linie lotnicze określane są często „low costy”. Podróżowanie będzie tańsze, ale jakość i komfort podróży będą znacząco odbiegać od tych oferowanych przez linie regularne. Dodatkowo trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami podczas odprawy oraz opłatą za bagaże. W cenie biletu nie znajduje się również koszt posiłku serwowanego na pokładzie samolotu.

Tańczy lub droższy bilet lotniczy – jak to działa?

W poszukiwaniu wyjątkowo atrakcyjnej oferty przelotu, najczęściej sugerujemy się ceną biletu lotniczego. Ta jednak może być bardzo różna, szczególnie wówczas, gdy nie korzystamy z tanich linii lotniczych.

baner

Co tak naprawdę kształtuje ostateczną cenę biletu?

Jest kilka istotnych czynników o których warto wiedzieć, kupując bilet lotniczy

  1. Na jego ostateczny koszt składa się taryfa przewoźnika – to cena, jaką ustalają określone linie lotnicze.
  2. Do tego doliczyć należy opłaty lotniskowe – wliczone w koszty biletu przekazywane są przez linie lotnicze portom lotniczym.
  3. Kolejno doliczyć należy podatki rządowe i opłatę transakcyjną. Te pierwsze ustalane są przez określony kraj w rozumieniu kosztów pozwolenia za korzystanie z państwowej przestrzeni powietrznej.
  4. Opłata transakcyjna zaś to koszt opłaty za wystawienie biletu i jego rezerwacji, przekazywana do biura podróży.
  5. W ustalaniu ostatecznej ceny biletu lotniczego pojawić się mogą także dodatkowe koszty, o których istnieniu warto wiedzieć.
  6. Ponadprogramowe płatności dotyczyć mogą zarówno opłaty za płatność kartą kredytową, za bagaż rejestrowany bądź za odprawę na lotnisku. Zdarza się, że dodatkową opłatę pobiera się choćby za przewóz sprzętu do uprawiania sportu czy komfortową formułę zapewnienia dodatkowej przestrzeni na nogi już na pokładzie samolotu.

Jakkolwiek by nie było, podróżować warto, a nawet trzeba. Poszerza się wówczas nie tylko własne zdolności poznawcze i wiedzę, ale również bagaż doświadczeń życiowych, tak cenny przecież. W poszukiwaniu najlepszych ofert biletów lotniczych nie pozostaje nic innego, jak… życzyć powodzenia i szerokości!

źródło:https://www.eloty.pl/pomoc/

baner

One thought on “Co wpływa na cenę biletu lotniczego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

baner